Квіти та бур'яни
Ευγενία Ουλέβα
Διαβάστε περισσότερα

Сьогодні я садила троянди в своєму саду. І розмірковувала про нашу недосконалість.

Чому завжди близько хорошого рослини з'являється його бур'ян-двійник? Дуже схожий: листя, плоди, але тільки агресивний і марний. Він швидко заполоняє собою весь простір, витісняючи культурні рослини і прекрасні квіти.

Так і наші пристрасті-завжди підробляються під схожі чесноти: жадібність намагається виглядати розумною ощадливістю, блудна пристрасть виряджається в одяг романтизму, марнотратство прикидається щедрістю, невротична вина ховається під маску каяття і так далі.

Як акуратно і уважно потрібно виполювати сад своєї душі, не знищивши добре, відокремивши його дбайливо від пристрасних пагонів в нашому серці. Розпізнавати, де одне, а де Інше.

Скільки старанності і міркування з молитвою треба зробити, щоб не оголити повністю все!

Не знищуйте свої таланти, ті дари, які є у кожної людини милістю Божою. Вчіться розрізняти їх в собі і ставити на службу іншим.

Допомагайте тим, хто поруч: Дякуйте їм частіше за ту любов, яку ви бачите від них. Говоріть компліменти і хваліть, просіть про допомогу і підказуйте їм їх чесноти і таланти.

Особливо це потрібно нашим дітям. Вони судять про себе за нашими зауваженнями. І якщо це постійне невдоволення і критика, то їх таланти в'януть, не встигнувши зацвісти і дати плоди.

Обробляйте сад своєї душі! Не шкодуйте для ближніх тепла і сонечка своїх сердець.

 

Программа «Частное мнение» на радио «Вера»: https://radiovera.ru/cvety-i-sornjaki.html